środa, 11 maja 2011

transfuzja

Transfuzja zbudowana jest z 5 grup elektronicznych obiektów. Składają się z wyświetlaczy LCD ustawionych na specjalnie skonstruowanych statywach z wypuszczonym do góry pojemnikiem na płyny reanimacyjne (jak kroplówka).
Pojemnik z płynem jest ruchomy i reaguje na obecność widza. Fotokomórka uruchamia silnik, który opuszcza pojemnik i powoduje, że płyn wlewa się do specjalnej komórki umieszczonej przed ekranem, w ten sposób powstaje efekt zalewania ekranu cieczą (płynem reanimacyjnym).
Dodatkowo w momencie pojawienia się widza w obszarze pracy dochodzi do wymiany obrazów wideo w wyświetlaczach. Obraz samospalenia mnicha buddyjskiego, zamienia się w zdeformowany szum medialny, składający się z przeciwstawnych informacji: istotnych i błahych, okrutnych i przyjemnych, przejmujących i kompletnie głupich. Obraz będący sensem transfuzji ukrywa się przed widzem.Całości towarzyszy animacja, wyświetlana na niezależnych LCD, przedstawiająca wnętrze pulsującej aorty.



Piotr Stasiowski Maszyny i ludzie. [t]:terror w Studio BWA

2011 - fallout, Galeria XX1, Warszawa
2011 - tolerancja błędu, Otwarta Pracownia, Kraków
2010 - The Prague contemporary festival Tina B. - solutions and evolution / platonic lives, Nostic Palace, Praga (Czechy)
2009 - The First International Contemporary Art Fair ArtVilnius'09, Lithuaniar Exhibition Centre LITEXPO, Wilno (Litwa)
2008 - Maszyny pożądające, Zona Sztuki Aktualnej, Łódź
2008 - Mediations Biennale - [un]human error, Galeria Naród Sobie, Poznań
2007 - error_002: perpetuum soundscreen mobile, BWA Studio, Wrocław
2007 - TRANSVIZUALIA 007: MEDIASCREAM! [STYMULACJA-SYMULACJA], Gdynia (nagroda główna Marszałka Województwa Pomorskiego)
2006 - TRANSFUZJA_#02 (alfa), Galeria Oranżeria CRP, Orońsko
2006 - TRANSFUZJA_#01 (betatest), Galeria ON, Poznań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz